Tanrılar Okulu Pdf indir

Tanrılar Okulu Pdf indir

Editöryal Açıklama

Hayatta yapmış olduğunuz yanlışların yüzünüze vurulmasından pek hoşlanmıyorsanız, bu eseri kesinlikle okumamalısınız. Çünkü Stefano D’Anna, Tanrılar Okulu eserinde insanların yaşamlarında yapmış olduğu birçok yanlışı hiç çekinmeden ve insana hata payı bile vermeden yüzüne vuruyor. Ayrıca yazar, bu eserinde insanları çok sert bir şekilde eleştiriyor. Kısacası bu eser, çevrenizde insanların size söylemek isteyip de söyleyemedikleri her şeyi suratınıza adeta bağıra bağıra söylüyor. İşin kötü tarafı ise siz istediğiniz kadar sinir olun hiçbir şey yapamıyorsunuz. Bir de din konusunda radikal görüşleriniz var ise bu eseri elinize alıp da sinir sisteminizi hiç hırpalamayın. Yazar, belki de hayatınızda ilk defa karşılaştığınız değişik bir felsefi tarzda eserini kaleme almıştır.

Yazarın bu eserinde kullandığı dil, çoğu okura ağır gelecektir. Hatta okurları, okurken sıkabilir. Dili ağır olmasına rağmen edebi zenginliği açısından okunması gereken bir eserdir. Stefano D’Anna, Tanrılar Okulu eserinde kurgusunun içini zaman zaman dolduramamış olsa da kuantum felsefesinin olumlu düşünmede insan psikolojisi üzerindeki etkileri ve insana kazandırdıkları hakkında fikir sahibi olmak için iyi bir eserdir. Günlük yaşam içerisinde bir insanın kendisini nasıl pasivize ettiğini ve yanlış nefes almanın insan psikolojisine olumsuz etkilerini öğrenmek açısından değerlendirilmesi gereken bir eserdir. Bu eserde yazarın, okura vermek istediği felsefeyi okurların çoğunluğu benimseyecektir ama iş sadece benimsemekle bitmiyor. Bu felsefeyi yaşamınıza tatbik edebilmek için öncelikle içinizdeki tembellikle savaşa girmeniz ve yenmeniz gerekiyor. Hayatımda hiçbir şey iyi gitmiyor, artık bunaldım ve yaşamdan hiçbir zevk almıyorum diyorsanız bu eseri mutlaka okumalısınız. Çünkü yazar, sizi hayata yeniden motive etmekle kalmayacak, içinize yaşama sevinci bile katacaktır.

Stefano D’Anna, Tanrılar Okulu eseri kişisel gelişim kategorisinde değerlendirilebilecek bir eserdir. Bu eser, yoğun bir felsefe içerdiği için okurları, yoğun bir şekilde düşünmeye sevk ediyor. Bu durumda doğal olarak okurken, insanların zihinlerini yoruyor. Aynanın karşısına geçerek kendinizi sorgulama cesaretiniz yok ise bu eserden uzak durun. Çünkü bu eseri okuduktan sonra aynanın karşısına geçerek kendinizi mutlaka sorgulayacaksınız.

Stefano D’Anna, Napoli Üniversitesinde İktisat eğitimi almıştır. Yazar, aynı zamanda vizyon sahibi bir eğitmendir. Avrupa, Amerika ve Güney Amerika’da birçok konferans, forum ve kongreye konuşmacı olarak katılmıştır. Sosyolog ve ekonomist olan yazar, fikirlerini eserleri aracılığı ile insanlarla paylaşmakta ve toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Kitap Açıklaması

Hayat: tıpkı bana yaptığı gibi, sizi de, bir mengenede soluğunuz kesilinceye kadar sıktığında, sizi içinden  çakamayacağınız hayak kırıklıklarına uğrattığında ve hiç bir çıkıyolu bulamadığınızda… İşte ancak o zaman bu kitap, biranda elinize geçecek ve sizi bulacaktır. Böylece Bireysel Devrim’iniz için, bir insanın hayak edebileceği en büyük maceraya hazırolduğunuzu bileceksiniz: Bütünlüğün üzeve yolunu kaybettiğiniz cennetinize yeniden kavuşmak.

Oluş’umuz yaşamımızı yaratır.

Dışdünyamın kalitesinin daha iyi ya da daha kötü olmasının benim temel sorumluluğum olduğunu, hayatımdaki tersliklerin ve bazen traji kolayların oluş viyeme bağlı olduğunu, ve bunların yalnızca, korkularımın, yıkıcı düşüncelerimin ve olumsuzca kurduğum hayallerimin maddeleşmiş halinden başka bir şey olmadığını farkettiğim andan itibaren, şikayet etmekten, başkalarını suçlamaktan, pişmanlık duymakta ya da kendime acımaktan vazgeçtim.

Bu kitap, yolculuğumu sizlerle paylaşırken, her hangi bir şey öğretmeniyeti taşımıyor. Benim asıl amacım bir yol göstermek ve sizi kendi yolculuğunuz açıkmanız için zorlamak. Ancak bilemezsinizki, bu yol, tıpkı akıntıya karşı yüzen somon balığının izlediği yol gibi kor kutucu olduğu kadar muhteşem, zorolduğu kadar keyifli, yorucu, ama bir o kadar da gereklidir.

Düş ve gerçeklik bir ve aynı şeydir.

Düşünüzü, dolayısı ile gerçeğin izi genişletecek 3 yöntem:

    • Düşmanınızı sevmek.
    • Zamandan bağımsız olmak.

– Stefano D’Anna

Yazar: admin

1 thought on “Tanrılar Okulu Pdf indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir