Shigley’den Makine Mühendisliğinde Tasarım Pdf indir

Makine Mühendisliği Tasarımı alanında en çok beğeni toplayan kitapların başında gelen Shigley’in Makine Mühendisliği Tasarımı kitabı, dünyanın her bir yanında sayısız öğrenciye makine tasarımıyla ilgili ilk lezzeti tattırmıştır. Alanının baş klasiği olan kitap son yarım yüzyılın uygulamasında nerdeyse her makine mühendisinin başvuru kitabı olmuştur.

Makine mühendisliği tasarımına başlayan öğrenciler için hazırlanan bu kitap, makine bileşenlerinin uygulamadaki özelliklerinin anlatımları ile temel kavramların gelişimlerini harmanlamaya yöneliktir. Bu kitap ile öğrenciler, endüstriyel bileşenlerin standartlarına ve karar verme esasına yönlendirilir. Bu nedenle, öğrenciler, uygulamacı mühendislik aşamasına geçerken, kitabın vazgeçilmez bir referans olduğunu anlayacaklardır. Bu kitabın amaçları:

Tasarım süreci, mühendislik mekaniği ve malzemeler, statik ve değişken yüklerde hasarın önlenmesi ve makine elemanlarının temel özellikleri ile birlikte, makine tasarımının esaslarını sağlamak,Gerçek dünyaya ilişkin uygulamalar ve örnekler ile konuya pratik bir yaklaşım sağlamak,Okuyucuları, tasarım ve analiz ilişkileri için teşvik etmekOkuyucuları, temel kavramların uygulamalı bileşen özellikleri ile ilişkilendirilmesi için teşvik etmektir.

İçindekiler

Bölüm 1: Temel Konular

Makine Mühendisliği Tasarımı’na GirişMalzemelerYük ve Gerilme AnaliziBükülme ve Bükülmezlik

Bölüm 2: Hasar Önleme

Statik Yüklemenin Oluşturduğu HasarlarDeğişken Yüklemenin Oluşturduğu Yorulma

Bölüm 3: Makine Elemanlarının Tasarımı

Miller ve ElemanlarıVidalar, Bağlayıcılar ve Geçici Bağlantı Elemanlarının TasarımıKaynak, Birleştirme ve Sabit Bağlantıların TasarımıMekanik YaylarRulman Temaslı YataklarYağlama ve Kaymalı YataklarDişliler-GenelDüz ve Hellis DişlilerKonik ve Sonsuz Vidalı DişlilerKavramalar, Frenler, Kaplinler ve VolanlarEsnek Mekanik ElemanlarGüç İletimi Durum Çalışması

Bölüm 4: Analiz Metotları

Sonlu Elemanlar Analiziİstatistiksel Değerlendirmeler

Ekler: Yardımcı Tablolar ve Seçilmiş Problemlerin Cevapları

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir