Mutlu Olma İhtimalimiz Pdf indir

Mutlu Olma İhtimalimiz Pdf

Freud’un tüm eserlerinden özenle derlenmiş bu seçki, bir tür Freud’u ve hayatı anlama kılavuzu olarak da okunabilir. Bu seçkiyi siz sevgili okurlarımıza sunmaktan mutluluk duyarız.

Bir gün dönüp geçmişe baktığınızda, mücadelelerle geçen yılların hayatınızın en güzel yılları olduğunu fark edeceksiniz. Nereye gidersem gideyim, benden önce bir şairin oraya gittiğini görüyorum. Çocuklar yapabilse, yetişkinler bilseydi. İstediğin şeyi elde edemiyorsan, elde ettiğin şeyi isteyeceksin.
(Tanıtıım Bülteninden)

Okuyucu Yorumları;

Kitabın 1/3’ü 30’lu yaşlara gelen aklı başında her insanın tecrübe ile zaten bildiği şeyler. 1/3’ü beklentileri karşılayacak cinsten yarı felsefi yarı psikolojik saptama ve yorumlar. 1/3ü de Tanrı ve dine tabiri caizse sallama çabası. Kitap 68 sayfa. Matematiği size kalmış.

Yorum-2;

Hayata ve insanlara dair müthiş tespitlerin olduğu, yol gösterici ve çok düşündürücü bir kitap. Kitabı bitirdiğinizde ki muhtemelen birkaç saatinizi alacaktır Freud’un psikolojiye neden damga vurduğunu anlayacaksınız.

Yorum-3;

Kitabın aforizmalar olduğunu bilmeden aldım. Açıkça söylemek gerekirse bilseydim almazdım çünkü aforizma okumak bana çok doğru gelmiyor. Çünkü cümleleri yalın değerlendirme taraftarı değilim. Kitap Sigmund Freud’ un eserlerinden derlenen sözlerinden oluşuyor. Gerçektende çok güzel sözleri var. Bütün gün oturup düşünebileceğiniz kadar anlamlılar

Yorum-4;

Kitapta bazı sözlerin altını çizerek zevkle okudum. Tabiki de katılmadığım sözleri vardı.Ama bu kitap genel olarak çok hoş. Ancak Freud ile ilgili gerekli bilgileri edindikten sonra kitabın okunmasını tavsiye ederim.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir