Egitim Tarihimizde (1869-1950) Mükafat Belgeleri Pdf indir

Egitim Tarihimizde (1869-1950) Mükafat Belgeleri

Kitabın yazarı Haluk Perk yüksek lisans yapmış hukukçudur. Kendi adına Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı özel müze sahibidir. Vaktinin büyük kısmını koleksiyon oluşturmaya ve bunların yayınını yapmak için harcamaktadır. Yaptığı yayınlarında genellikle koleksiyon tanıtımı çerçevesinde ülkemizde daha evvel üzerinde çalışılmamış konulardan seçmektedir. Bu sayede ülkemiz kültürü ve tarihinin bilinmeyen ayrıntılarını belgeleyerek ilgililerin hizmetine sunma amacı taşımaktadır.

Yayınlanan koleksiyon sahibi de yazarın kızı Tuliya Perk’e aittir. Aile katkısı olmadan koleksiyon yapılamayacağının bir delilidir kızının koleksiyonculuğu. Yayınlanan koleksiyon ve ilgili bilgiler şimdiye kadar bu kapsamda çalışmamış bir konudur.

Halen başarılı öğrencilere verilen ödüllendirme uygulamasının ilk örnekleridir yayınlananlar. Hem sistem hakkındaki bilgilerle hem de bol görsellerle Osmanlının eğitimde yaptığı modernleşmeyle birlikte mektepli sisteme geçişinde başlayan ve öğrencilerin çalışmasını teşvike yönelik ödüllendirmeler okurlar ile araştırmacıların ilgisini çekeceğini ummaktayız.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir