Durulmayan Bir Kafa Pdf indir

Durulmayan Bir Kafa, manik-depresif hastalıklar üzerine uluslararası bir uzman ve bir Amerikan Üniversitesinde tıp profesörü unvanına sahip az sayıda kadından biri olan Kay Redfield Jamison’ın, iradesini, azmini ve etkileyici entelektüel yeteneklerini kullanarak manik-depresif hastalıkla on yedi yaşından beri nasıl savaştığını anlatıyor. Çalışmaları, dünyanın dikkatini bu ölümcül olabilecek hastalığa çekmekte büyük ölçüde yardımcı olmuş ve sayısız insanın hayatını kurtarmıştır.

Ktitapyurdu.com üzerindeki okuyucu yorumları

Yorum-1
bipolar hastalığı olan arkadaşıma hediye etmek için aldım. başta çekiniyordum rahatsız olur mu diye. kendisine teslim etmeden önce ben de okudum. aldığı en güzel hediye olduğunu söyledi. okumaya da başlamış ve çok faydalı olduğunu söylüyor. gerek bu hastalık hakkında fikir edinmek için, gerek yakınlarınıza destek olmak için hiç çekinmeden mutlaka alın, okuyun, okutun.

Yorum-2
Manik depresyon rahatsızlığı ile bireysel bir mücadeleyi anlatan özel bir eser. Bu kitabi özel kılan yazarın hem psikiyatri alanında uzman hem de şahsen bu hastalığa yakalanmış olması. Hastalıkla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenlerin sıkılmadan okuyabilecekleri bir eser.

Yorum-3
Bu hastalığı yaşayan birinin anlatması kitabı daha etkili kılmış.Herşey gerçek, çevrenizde böyle biri varsa kitabı okurken sanki onu anlattığını göreceksizniz.Gerçekten mani olan kişinin ve çevresindeki kişilerin okumasını şiddetle tavsiye ettiğim bir kitap.

Yorum-4
bipolarları gerçekten çok iyi anlatmış depresyon ve mani dönemlerini bu yüzden çektiği acıları çok iyi yansıtmış özellikle depresyon konusunda söyledikleri beni çok etkiledi depresyon bomboş düz ve oldukça sıkıcıdır, boşanıp veya işsizlikten depresyona girenler gerçekten depresyonun nasıl olduğuınu bilemezler

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir