Arduino Pdf indir

İleri seviyede elektronik ve yazılım bilgisine sahip olmayanların da kolaylıkla interaktif projeler oluşturmasını sağlamak amacıyla tasarlanmış olan Arduino bugün dünyanın en popüler açık kaynak donanım projelerinden birisi haline gelmiştir. Bu kitapla Arduino ile tanışarak interaktif elektronik projeleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğreneceksiniz. İnsansız hava araçları alanında ar-ge mühendisliği yapmış ve halen Siemens’de ar-ge mühendisi olarak çalışan Elektronik Mühendisi Coşkun Taşdemir’in sade ve anlaşılır anlatımıyla Arduino’da sağlam adımlarla ilerleyeceksiniz. Yapabileceklerinizin hayal gücünüzle sınırlı olduğu Arduino dünyasına hoşgeldiniz.

İnsansız hava araçları alanında ar-ge mühendisliği yapmış, milli insansız araç projelerinde yer almış ve halen Siemens’de ar-ge mühendisi olarak çalışan Elektronik Mühendisi Coşkun Taşdemir’in sade ve anlaşılır anlatımıyla Arduino’da sağlam adımlarla ilerleyeceksiniz. Kitapta anlatılan konuların başlıcaları şöyle:

Fiziki ProgramlamaAçık Kaynaklı DonanımGömülü SistemlerArduino ÇeşitleriArduino Donanım EklentileriArduino Kurulumu ve TestiArduino Programlama DiliDeğişkenler, DizilerMatematiksel İşlemlerBit/Bayt İşlemleriKontrol Yapıları ve FonksiyonlarKarakter Dizileri ve String’lerDijital Giriş – Çıkış İşlemleriAnalog Giriş–Çıkış İşlemleriSeri HaberleşmeLCD Ekran KullanımıKalıcı Hafıza KullanımıI2C HaberleşmeÖrnek ProjelerTemel Elektronik KomponentlerBreadboard (Devre Tahtası) KullanımıÖrnek Kodlar

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir