Açlık Kitabı İncelemesi

Knut Hamsun’un Açlık Kitabı İncelemesi

Norveç’in en ünlü ve sevilen yazarları arasında olan Knut’un Açlık eseri çıktığı ilk günden beri okuyucuların ilgi odağı olmaktadır. Kitap hayalleri olan bir gencin hayellerine ulaşmak için nasıl zorluklar çektiği ve açlık ile mücadelesi hakkındadır. Dünya klasikleri arasında yerini alan Açlık eseri 1980 yılından beri raflarda yerini almaktadır.

Hayalleri gazeteci ve yazar olmak olan gencin yoksulluk içinde nasıl bir hayat geçirdiği ve bu yoksulluğun hayallerine ulaşmasından nasıl zorluklar çıkardığı çok başarılı bir şekilde anlatılmıştır. Kitabı okumadan önce mutlaka yazar hakkında bilgi edinilmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü yazar bu eseri yazmadan önce kendi hayatından biraz bahsetmiştir.

Kitap özellikle psikoloji ve felsefe tarzı sevenler için ellerinden bırakamayacakları bir tarzda olduğunu belirtebiliriz. Fakat bu tarz eserleri sevmeyenler için biraz ağır gelebilecektir.

Açlığın ve yoksulluğun gücüne karşı nasıl namuslu ve şerefli bir şekilde hayat sürdürüldüğünü görmek isteyenlerin kesinlikle okuması gereken bir eser.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir